< cofnij

Gwarant ochraniał 61. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej Opole 2024

od 31 maja do 2 czerwca Opole było stolicą polskiej piosenki! Na scenie amfiteatru zapłonęły same gwiazdy, które ogrzały zmysły, emocje i wyobraźnię tysięcy widzów zgromadzonych na miejscu, oraz milionów przed telewizorami.

Emocje były rozgrzane niemalże do czerwoności, dlatego niezmiernie istotne było, jak zawsze – bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo gości, artystów, dziennikarzy, przedstawicieli mediów, ekip technicznych oraz mienia i sprzętu o wartości kilkuset milionów złotych podczas KFPP w Opolu jest naszym priorytetem od 2001 roku.

Po 3 latach nieobecności wróciliśmy i dane nam było po raz 22. zabezpieczać Festiwal w Opolu. Organizacja tego wydarzenia była nieco inna niż w latach wcześniejszych – bilety były nienumerowane. Wymagało to od gości determinacji i cierpliwości podczas oczekiwania w długich kolejkach, a od nas jeszcze więcej przygotowań i zaangażowania, aby utrzymać porządek. Nasza obecność na obiekcie trwała od 14 maja, kiedy to ruszyła budowa sceny.

Pierwszy dzień festiwalu przyniósł dwa konkursy – „Premiery” i „Debiuty – Niemen symfonicznie”.

Dzień drugi to powrót po latach „SuperJedynek” oraz „Kabaretonu„.

Dzień trzeci to koncert piosenek Janusza Kondratowicza „Zakochani są wśród nas”.

Tym razem obeszło się bez incydentów i nieprzewidzianych zdarzeń – 30 lata doświadczenia pozwala nam działać proaktywnie i zapobiegać wszelkim przejawom naruszeń bezpieczeństwa.

Krótka fotorelacja: