< cofnij

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mistrzem Polski sezonu 2018/19

W sobotę, 4 maja kędzierzynianie po raz ósmy w historii zostali mistrzami Polski. W finałowym meczu PlusLigi pokonali w czterech setach ONICO Warszawa. A nasi pracownicy zadbali o bezpieczeństwo widzów i zawodników podczas tego meczu. Trzeci pojedynek aktualnego mistrza Polski z wicemistrzem tym razem miał miejsce w Kędzierzynie-Koźlu. Pojedynek okazał się niezwykle emocjonujący. Pierwszego seta wygrali gospodarze. Kolejny należał do gości z Warszawy. Trzeci set w końcówce zaskoczył i Zaksa wygrała, a czwarty, ostatni był wyrównany, ale tylko do wyniku 14:14. Potem Zaksa objęła prowadzenie i do końca już go nie oddała. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla pod wodzą włoskiego trenera Andrei Gardiniego powtórzyła sukces sprzed dwóch lat i nie tylko wygrała puchar, ale i mistrzostwo Polski.

Serdecznie gratulujemy Naszej drużynie wysokiego poziomu jaki prezentowała podczas trwania zawodów i życzymy wielu dalszych sukcesów !